AKTUALITY

MVP České Budějovice 20. 04. 2023

Ch. Cheril Eliščino království

Na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích posuzoval bernardýny v neděli 16. dubna 2023 rozhodčí ze Slovenska pan Tibor Havelka. Přihlášeno bylo 14 bernardýnů. V dlouhosrsté varietě vybral za vítěze plemene fenu ze třídy šampionů Ch. Cheril Eliščino království. V krátkosrsté varietě byl titul BOB udělen psovi ze třídy šampionů Ch. Viktor od Strážců hor. V závěrečných soutěžích zvítězil ve II. FCI skupině (BIG) dlouhosrstý bernardýn Ch. Cheril Eliščino království.

Výsledky a fotografie

NVP Brno (Špilberka), CZ 11. 04. 2023

Ch. Viktor od Strážců hor - BIG 4

Čtrnáct svatobernardských psů bylo přihlášeno na Národní výstavu psů v Brně. Bernardýni byli posuzování v neděli 4. dubna 2023 paní rozhodčí Vierou Staviarskou ze Slovenska. V dlouhosrsté varietě zvítězila a ocenění vítěz plemene si odnesla fena ze třídy vítězů Ch. JWW. Chanel Eliščino království. Mezi krátkosrstými obdržel titul BOB pes ze třídy vítězů Ch. Viktor od Strážců hor, který se také umístil v závěrečných soutěžích. Ve II. FCI skupině obsadil 4. místo (BIG 4).

Výsledky a fotografie

Výstavy v Bratislavě, SK 05. 04. 2023

ICh. Guardian Angel Eliščino království

Ve dnech 31. března až 2. dubna 2023 se uskutečnily v Bratislavě tři výstavy. V pátek to byla Victory Show a následný Šampion šampionů a v sobotu a neděli potom dvě Mezinárodní výstavy psů. Na všech třech výstavách měl náš klub své zástupce. V dlouhosrsté varietě získal titul BOB v sobotu na mezinárodní výstavě pes ICh. Guardian Angel Eliščino království, který se také v tento den umístil na 3. místě ve II. FCI skupině. Zároveň byl jediným bernardýnem na páteční Victory show, kde byl vybrán mezi 8 psů ze II. FCI skupiny do Šampiona šampionů. Po oba dva dny na mezinárodních výstavách získal titul vítěze plemene krátkosrstý pes Ch. Umberto od Strážců hor.

Victory show, 2× MVP Bratislava

Maraton výstav v Sarajevu, BH 25. 03. 2023

ICh. Fridolín ze Statku od Dobré vody

Ve dnech 18. – 19. března 2023 absolvoval maraton čtyř výstav v Sarajevu (2 mezinárodní a 2 národní) dlouhosrstý pes reprezentující náš klub a český chov ICh. Fridolín ze Statku od Dobré vody. Na všech čtyřech výstavách získal titul BOB pro vítěze plemene a v neděli se navíc na národní výstavě umístil na 3. místě ve II. FCI skupině (BIG 3). Fridolín tímto výletem rozšířil svoji řadu šampionátů o titul Šampion Bosny a Hercegoviny.

Národní výstavy Sarajevo, Mezinárodní výstavy Sarajevo

3x MVP Nitra, SK 02. 03. 2023

Ch. Judith-Molly Eliščino království

Celkem 5 svatobernardských psů v majetku tří členů našeho klubu bylo předvedeno ve dnech 17. – 19. února 2023 v rámci tří Mezinárodních výstav psů všech plemen v Nitře na Slovensku. Někteří čeští bernardýni byli předvedeni na všech třech výstavách jiní na jedné nebo na dvou. Z rukou zahraničiních rozhodčích obdržela titul BOB v dlouhosrsté varietě po všechny tři dny fena ze třídy otevřené Ch. Judith-Molly Eliščino království. V krátkosrsté varietě získal titul vítěze plemene v pátek a v neděli krátkosrstý pes ze třídy šampionů Ch. Umberto od Strážců hor a v sobotu také pes ze třídy šampionů Ch. Viktor od Strážců hor.

Výsledky a fotografie

novější příspěvky starší příspěvky

Klubová výstava - vstupní údaje 12. 04. 2023

Dnes byly všem majitelům psů a fen přihlášených na Klubovou výstavu v Němčicích rozeslány e-mailem vstupní údaje. Prosíme, abyste si zkontrolovali správnost všech údajů a v případě nesrovnalostí zaslali obratem zprávu na e-mail: color.studio@seznam.cz. Katalog a katalogová čísla vám budou vydána přímo v kruhu od 9.00 do 9.15 hod.

Klubová výstava - uzávěrka přihlášek 23. 03. 2023

Klubová výstava Němčice 2023

Vážení chovatelé a přátelé bernardýnů, rádi bychom Vás pozvali na Klubovou výstavu se zadáváním titulu klubový vítěz, která se uskuteční v sobotu 22. dubna 2023 v Němčicích u Kolína. Pozvání k posuzování přijal rozhodčí z Finska pan Kimmo Mustonen. Uzávěrka přihlášek na tuto výstavu je již 31. března 2023. Prosíme, pokud můžete, nenechávejte přihlašování až na poslední možný den. Přihlášky lze posílat oskenované v dobré kvalitě na e-mail. Věříme, že se opět sejdeme v pěkném počtu a užijeme si sváteční den, kterým pro nás chovatele Klubová výstava vždy je.

Propozice a přihláška

Klubová výstava Němčice 28. 02. 2023

Dovolujeme si pozvat všechny příznivce bernardýnů na Klubovou výstavu, která se uskuteční v sobotu 22. dubna 2023 v Němčicích u Kolína. Pozvání k posuzování přijal rozhodčí z Finska pan Kimmo Mustonen. Dnešním dnem byly zveřejněny propozice a přihlášky. Ubytování si je možné zajistit přímo v areálu, kde se koná výstava.

Propozice a přihláška

Zpravodaj 1/2023 30. 01. 2023

Zpravodaj 1/2023

Tento týden by měli všichni řádní členové KCHSBP ČR z.s. najít ve svých poštovních schránkách Zpravodaj 1/2023. Stále se snažíme, aby náš klub dobře fungoval a všechny věci vždy o trochu vylepšovat. Proto i Zpravodaj dostal nový kabát. Nově je celobarevný a na lepším a kvalitnějším papíře. Na jeho stránkách najdete reportáže z výstav, informace z chovu, výsledky bonitace, přehled krycích psů a také úspěchy bernardýnů na výstavách v roce 2022 v České republice i v zahraničí. Ve Zpravodaji také najdete výsledky klubové soutěže TOP Bernardýn 2022. Svůj prostor dostali také naši veteráni nebo článek o výcviku. V případě, že by vám Zpravodaj nepřišel, kontaktujte prosím jednatelku klubu paní Hájkovou.

Výstavy pořádané KCHSBP, ČR z.s. 23. 01. 2023

V roce 2023 uspořádá Klub chovatelů svatobernardských psů ČR, z.s. celkem tři výstavy. S velkým potešením vám můžeme oznámit, že všechny tři výstavy budou posuzovat zahraniční rozhodčí. Jsou to rozhodčí ze zemí, ze kterých u nás výstavy pořádané klubem ještě nikdy nikdo neposuzoval. A panel je to skutečně mezinárodní. Pozvání posuzovat tradiční Klubovou výstavu v Němčicích, která se bude konat 22. dubna 2023, přijal rozhodčí z Finska pan Kimmo Mustonen. Již IX. Speciální výstavu v Žamberku bude v sobotu 23. září 2023 posuzovat pan Kevin Young z Jihoafrické republiky. Ze Slovinska přijede posuzovat v neděli 24. září 2023 paní Alenka Černe Sedej. Nezapomeňte si poznamenat termíny výstav. Propozice a přihlášky na jarní výstavu budou k dispozici během několika dní.

Kalendář výstav