AKTUALITY

MVP Litoměřice, CZ 02. 06. 2024

JCh. JWW. For Me od Strážců hor

Na Mezinárodní výstavu psů v Litoměřicích bylo přihlášeno 11 bernardýnů a z toho byli pouze 3 dlouhosrstí. Naše plemeno bylo posuzováno v neděli 26. května 2024 domácím rozhodčím panem Miroslavem Václavíkem. Titul BOB získal mezi dlouhosrstými pes ze třídy šampionů Ch. JCh. Henry vom Theresienhof a ve výrazně obsazenější krátkosrsté varietě zvítězil pes ze třídy šampionů C.I.B. Viktor od Strážců hor.

Výsledky a fotografie

Výcvik poslušnosti 20. 05. 2024

V sobotu 18. května 2024 se v Ostravě na cvičáku uskutečnila Klubová akce “výcvik poslušnosti a socializace psů” pod vedením paní Renaty Brunclikové. Bernardýni dorazili z různých koutů naši vlasti. Na závěr výcviku si užili honěnou nejmladší účastníci výcviku. Podrobnější článek je připravován do letního Zpravodaje.

World Dog Show Zagreb, HR 02. 05. 2024

Do chorvatského Záhřebu se na Světovou výstavu psů všech plemen vypravila také skupina chovatelů našeho klubu. Celkem 7 bernardýnů a 4 majitelé reprezentovali v mezinárodní konkurenci KCHSBP ČR z.s. Na „světovku“ bylo přihlášeno 48 bernardýnů (26 dlouhosrstých a 22 krátkosrstých) ze 13 zemí. O nejvyšší tituly světových vítězů přijeli soutěžit chovatelé z Belgie, Bosny a Hercegoviny, České republiky, Francie, Chorvatska, Itálie, Maďarska, Portugalska, Rumunska, Slovenska, Slovinska, Španělska a Švýcarska. Naše plemeno posuzoval v neděli 28. dubna 2024 rozhodčí ze San Marina pan Enrico Drudi. Jeho posuzování bylo pečlivé a zároveň poměrně rychlé, protože se nepsaly posudky. Pan rozhodčí posuzoval také přísně a bez kompromisů. Známky velmi dobré padaly na příč všemi třídami včetně tříd šampionů, kde zadal i jednu známkou dobrou. Naše plemeno se nevyhlo ani dvěma diskvalifikacím. O to více potěšující jsou výsledky psů našeho klubu a zejména potom českého chovu. Všichni naši reprezentanti získali známky výborné respektive velmi nadějnou. Už to samo o sobě je potěšující, ale tím úspěchy nekončí.

V krátkosrsté varietě vyhráli nejpre své třídy dvá krátkosrstí psi. CAC ve třídě otevřené získal C.I.B. Umberto od Strážců hor a ve třídě šampionů C.I.B. Viktor od Strážců hor. Tito dva psi potom spolu nastupovali o CACIB a titul Světový vítěz, který nakonec patřil psovi ze třídy otevřené C.I.B. Umbertovi od Strážců hor. C.I.B. Viktor od Strážců hor získal následně res.CACIB a tím byl náš chov oceněn dvěmi nejvyššími možnými tituly mezi dospělými psy. Ve třídě mladých zvítězila a kromě CACIB-J i titul Světového vítěze mladých získala fena JCh. For Me od Strážců hor. Mezi dlouhosrstými patřilo prvenství a titulu Světový vítěz dorostu psovi Connor Fortis Silesia.

Gratulujeme všem k jejich krásným výsledkům a děkujeme za skvělou reprezentaci klubu. Podrobná reportáž ze Světové výstavy bude otištěna v klubovém Zpravodaji 2/2024.

Výsledky a fotografie z WDS Výsledky a foto z NVP

Klubová výstava Žamberk 25. 04. 2024

Ch. BIS. BISS. JBIS. JBISS. Viktor od Strážců hor - BEST IN SHOW

V sobotu 20. dubna 2024 se v Žamberku uskutečnila naše tradiční jarní Klubová výstava svatobernardských psů se zadáváním titulu Klubový vítěz. Přihlášeno bylo 64 bernardýnů z České republiky, Polska, Slovenska a Slovinska. Za skutečně aprílového, během dne často i deštivého, počasí výstava proběhla ve výborné atmosféře, i když se mnozí z nás chvílemi třásli zimou. Výstavu posuzoval domácí rozhodčí pan Václav Chovanec. Jeho posuzování bylo pečlivé s výborným přístupem ke psům i vystavovatelům. Kromě obsáhlých posudků vysvětlil i slovy na místě přímo vystavovatelům svá rozhodnutí. Posuzoval přísně, zadávány byly známky výborné, velmi dobré i dobré. Ani v případě výborné známky neznamenalo vždy první místo automaticky i titul. Kromě exteriéru a pohybu dbal také na povahu. V některých třídách bylo rozhodování jednoduché, ale v jiných to bylo složitější. Skutečně těžké to měl pan rozhodčí u dlouhosrstých psů ve třídě vítězů, kde se sešli dva překrásní samci, ale vyhrát mohl pouze jeden. Při nástupu obou variet o BOB jsme mohli vidět, že si pan rozhodčí vybíral vítěze v podobném typu a ve finále se nám sešli skutečně krásní psi. Nebojme se říct, že se nám v Žamberku sešla TOP kvalita bernardýnů střední Evropy. Všichni dospělý klubový vítězové byli jedinci mimořádných kvalit a všichni z nich mají za sebou již mimořádné úspěchy. Klubovými vítězi pro rok 2024 se stali: krátkosrstý pes Ch. BIS. BISS. JBIS. JBISS. Viktor od Strážců hor z České republiky, krátkosrstá fena Ch. WW. BISS. Suriyan Saphire Rios Saints ze Slovinska, dlouhosrstý pes Ch. WW. EW. Ercole Wielkopolski Bernardyn z Polska a dlouhosrstá fena C.I.B. JWW. Chanel Eliščino království z České republiky.

Závěrečné soutěže začaly velmi oblíbenou soutěží dítě a pes za krásné podpory publika. To bylo vzhledem k děšti již skromějšího počtu než býva při našich výstavách zvykem, ale i tak byla podpora slyšet. Nejkrásnějším štěnětem výstavy se stal dlouhosrstý pes z Polska Maserati Wielkoplski Bernardyn. Titul pro nejkrásnějšího dorostence získal v silné konkurenci dlouhosrstý pes Connor Fortis Silesia domácího chovu. O nejkrásnějšího mladého jedince výstavy soutěžily dvě feny českého chovu a to krátkosrstá JCh. For Me od Strážců hor a dlouhosrstá Luna Eliščino království.Titul JUNIOR BEST IN SHOW nakonec získala krátkosrstá fena. Vítězem plemene (BOB) se v oubou varietách stali psi ze třídy vítězů. Mezi krátkosrstými to byl český pes Ch. BIS. BISS. JBIS. JBISS. Viktor od Strážců hor a u dlouhosrstých pes z Polska Ch. WW. EW. Ercole Wielkopolski Bernardyn. Tito dva psi se na závěr potkali v soutěži o absolutního vítěze celé Klubové výstavy. Titul BEST IN SHOW z rukou pana rozhodčího Chovance nakonec získal, stejně jako v loňském roce, krátkosrstý pes Ch. BIS. BISS. JBIS. JBISS. Viktor od Strážců hor.

Kompletní výsledky a fotogalerie

MVP České Budějovice 19. 04. 2024

JCh. For Me od Strážců hor - JBIG + JBOD + reserve JBIS

Na Mezinárodní výstavu v Českých Budějovicích bylo přihlášeno 14 bernardýnů z toho pouze 6 dlouhosrstých. Naše plemeno posuzovala v neděli 14. dubna 2024 rozhodčí ze Slovenska paní Viera Staviarska. Mezi bernardýny tentokrát dominovaly feny. V dlouhosrsté varietě zvítězila a titul BOB získala dlouhosrstá fena ze třídy šampionů Ch. Iza od Hodousické louky. Mezi krátkosrstými zvítězila její sestra (také fena ze třídy šampionů) Ch. Impéria od Hodousické louky.

V závěrečných soutěžích se potom velmi dařilo mladé krátkosrsté feně JCh. For Me od Strážců hor, která nejprve zvítězila mezi mladými psy ve II. FCI skupině a následně se stala nejkrásnějším mladým jedincem výstavního dne. Celkově se umístila jako 2. nejlepší mladý pes ze všech plemen celé mezinárodní výstavy a patřil jí titul RESERVE JUNIOR BEST IN SHOW.

Výsledky a fotografie

novější příspěvky starší příspěvky

Den s bernardýnem 29. 03. 2024

V sobotu 2. března 2024 pořádá KCHSBP ČR z.s. v Babiččině statku v Líšnici u Žamberka Den s bernardýnem. Na programu je dopoledne trénink základů vystavování a odpoledne volební členská schůze. Všichni jste srdečně zváni.

Trénink na výstavy a bonitaci bude pod vedením Jana Bendla. Vhodné pro začátečníky i pokročilé a také pro štěňata, dorost a mladé či nezkušené psy, kteří potřebují mimo správného předvedení také možnost socializace a tréninku v přítomnosti dalších psů.

Přihlášky do 15.2.2024 na color.studio@seznam.cz.
Poplatek 400 Kč splatný předem na číslo účtu klubu.

Případná změna času vyhrazena dle počtu účastníků.

Klubová výstava - II. uzávěrka přihlášek 29. 03. 2024

Vážení chovatelé,

dovolujeme si Vás pozvat na Klubovou výstavu svatobernardských psů se zadáváním titulu Klubový vítěz. Výstava se uskuteční v sobotu 20. dubna 2024 v Žamberku a posuzovat bude domácí rozhodčí pan Václav Chovanec. Upozorňujeme, že II. uzávěrka přihlášek je již v pátek 15. března 2024. Přihlášky s přiloženými dokumenty můžete posílat e-mailem. těšíme se na Vaši účast.

Přihlášky a propozice

Zpravodaj 1/2024 29. 03. 2024

Zpravodaj 1/2024

Většina z nás již včera našla ve svých poštovních schránkách nový Zpravodaj 1/2024 KCHSBP ČR z.s. Zpravodaj má rekordních 68 stran, na kterých najdete informace o chovu, přehled výstavních úspěchů našich psů, články a reportáže z výstav či výcviku. Zpravodaj mimo jiné obsahuje také pozvánku na volební členskou schůzi klubu. Nechybí přehled krycích psů, rubrika naši veteráni a další zajímavé informace a fotografie. Pokud byste Zpravodaj nejpozději zítra neobdrželi, potom kontaktujte jednatelku klubu paní Martinu Hájkovou.

Pozvánka na volební ČS 29. 03. 2024

POZVÁNKA NA ČLENSKOU SCHŮZI KCHSBP ČR Z.S.
KONANOU DNE 2. 3. 2024

MÍSTO KONÁNÍ:
Babiččin statek – Líšnice u Žamberka

DATUM A ČAS:

2. března 2024 od 14.00 hod

NÁVRH KANDIDÁTŮ:

Jména kandidátů, které chcete navrhnout do výboru KCHSBP ČR z.s. a kontrolní komise KCHSBP ČR z.s. zasílejte na e-mail: bernardynklub@seznam.cz. Poslední jména kandidátů lze navrhnout ještě v průběhu členské schůze. Nejpozději do zahájení voleb. Navržený kandidát musí se svou kandidaturou souhlasit.

PROGRAM ČLENSKÉ SCHŮZE:

01. Zahájení
02. Schválení programu
03. Zapisovatel, ověřovatel zápisu
04. Volba mandátové a volební komise
05. Zpráva předsedy klubu
06. Zpráva poradce chovu
07. Zpráva jednatelky
08. Zpráva pokladníka, schválení účetní závěrky za rok 2023
09. Zpráva Kontrolní komise
10. Předání cen za Top bernardýna 2023
11. Plánované klubové akce 2024 a 2025
12. Úprava podmínek chovnosti a bonitační karty
13. Zvýšení členských poplatků (od r. 2025)
14. Forma hlasování ve volbách (tajně, aklamací)
15. Volby
16. Vyhlášení výsledků voleb
17. Diskuze
18. Usnesení
19. Závěr

Připravujeme Zpravodaj 21. 12. 2023

Nové číslo tištěného Zpravodaje KCHSBP ČR z.s. by mělo vyjít v průběhu ledna 2024. Již nyní na něm pracujeme a prosíme naše členy, aby své články, příspěvky, fotografie, nápady, připomínky, fotografie veteránů apod. zasílali na e-mail: color.studio@seznam.cz nejpozději do 31.12.2023. Dě­kujeme, že i vy se podílíte aktivně na tvorbě Zpravodaje.