AKTUALITY

3x MVP Bratislava, SK 05. 12. 2022

Ch. Umberto od Strážců hor

Poslední tři mezinárodní výstavy letošního roku na Slovensku se konaly ve dnech 25. – 27. listopadu 2022 v Bratislavě. Náš klub byl zastoupen třemi bernardýny. Po všechny tři dny získal z rukou zahraničních rozhodčích titul BEST OF BREED krátkosrstý pes ze třídy šampionů Ch. Umberto od Strážců hor. Při nedělní výstavě byl titul BOB udělen naší dlouhosrsté feně v mezitřídě JCh. Judith-Molly Eliščino království.

Výsledky a fotografie

Výstavy v Ženevě, CH 29. 11. 2022

Ch. JWW. Chanel Eliščino království

Ve dnech 18. – 20. listopadu 2022 se konaly čtyři výstavy ve švýcarské Ženěvě. Byla to nejprve jedna národní výstava a po ní následovaly tři mezinárodní výstavy psů všech plemen. V konkurenci bernardýnů ze Švýcarska, Francie, Slovinska a Irska stáli také dva reprezentanti České republiky. Právě našim zástupcům se jediným podařilo získat titul BOB pro vítěze plemene hned na dvou výstavách. Krátkosrstý pes Ch. Viktor od Strážců hor získal titul BOB na páteční a sobotní mezinárodní výstavě. Dlouhosrstá fena Ch. JWW. Chanel Eliščino království obdržela titul BOB na sobotní a nedělní mezinárodní výstavě. Oba dva bernardýni našeho klubu se díky svým výsledkům stali již po sobotní výstavě Šampiony Švýcarska.

NVP Ženeva 3× MVP Ženeva

2x MVP Herning, DK 16. 11. 2022

ICh. Fridolín ze Statku od DObré vody - BOS

Na dvou mezinárodních výstavách psů v Dánsku (12. – 13. listopadu 2022) byl náš klub reprezentován dlouhosrstým psem ICh. Fridolínem ze Statku od Dobré vody. Dobře se mu dařilo především v sobotu, kdy z rukou irského rozhodčího získal CACIB a BOS. Tímto výsledkem splnil podmínky pro udělelní titulu Šampion Dánska.

Výsledky a fotografie

3x MVP Bratislava, SK 04. 11. 2022

JCh. Judith-Molly Eliščino království

V Bratislavě se ve dnech 28. – 30. října 2022 opět konaly tři Mezinárodní výstavy psů všech plemen. Náš klub byl reprezentován třemi bernardýny. Po všechny tři dny v dlouhosrsté varietě dosáhla na titul vítěze plemene fena ze třídy mladých JCh. Judith-Molly Eliščino království. U krátkosrstých byl titul BOB udělen na všech třech výstavách psovi z mezitřídy JCh. Viktorovi od Strážců hor.

Výsledky a fotografie

3x MVP Komárom, HUN 26. 10. 2022

Ch. Umberto od Strážců hor - BEST IN GROUP

Tři mezinárodní výstavy psů všech plemen v Maďarském Komárom, které se konaly ve dnech 21. – 23. října 2022, přilákaly vystavovatele bernardýnů nejen z Maďarska, ale také z České republiky, Dánska a Slovenska. Někteří psi byli vystaveni na všech třech výstavách jiní pouze na jedné nebo na dvou. Členům našeho klubu se dařilo. Titul BOB pro vítěze pelmene získal v pátek a v neděli krátkosrstý pes z mezitřídy Ch. Umberto od Strážců hor, které mu se také dařilo v závěrečných soutěžích. V pátek tento pes zvítězil ve II. FCI skupině a získal titul BEST IN GROUP. Na titul BOB dosáhla v neděli také dlouhosrstá fena ze třídy šampionů Ch. JWW. Chanel Eliščino království.

Výsledky a fotografie

novější příspěvky starší příspěvky

Podzimní bonitace - výsledky 07. 12. 2022

Podzimní bonitace svatobernardských psů se konala 17. listopadu 2022 v Žamberku. Bonitační komise pracovala ve složení: Renata Cepková (rozhodčí), Martina Hájková (člen výboru) a Iva Vávrová (člen výboru). Předvedeno bylo celkem 12 bernardýnů (11 českého chovu a 1 fena import z Německa). Bonitováno bylo 5 psů a 6 fen. Dlouhosrstých bylo předvedeno 6 stejně jako 6 krátkosrstých. Tak jak je u nás již poměrně dlouho zvykem, byly u všech jedinců odebrány vzorky a stanoven DNA profil. U všech bernardýnů českého chovu byla provedena parentita. Bonitovaní bernardýni byli celkem po 7 otcích. Čtyři potomci byli předvedeni po dlouhosrstém psovi Yankee Wielkopolski Bernardyn, tři potomci po krátkosrstém psovi Danger od Strážců hor. Jednoho potomka měli psi Alpine Dream Belfort, Consul vom Baronenschloss, Czarek Dar Swietego Bernarda, Espada von Güttler a Izzi od Strážců hor. Do chovu bylo zařazeno všech 12 bernardýnů.

Výsleky a fotografie

Podzimní bonitace Žamberk 17. 10. 2022

Podzimní bonitace se uskuteční ve čtvrtek 17. listopadu 2022 od 8.30 hod. v Autokempu v Žamberku. Přihlášky a všechny další dokumenty je třeba zaslat e-mailem nebo poštou poradci chovu do 10. listopadu 2022.

Podrobnosti k bonitaci

Výstavy v Žamberku - obsazení kruhu 15. 09. 2022

S potěšením vám přinášíme statistické obsazení kruhů na výstavy v Žamberku, které se uskuteční ve dnech 24. a 25. září 2022. Na sobotní VIII. Speciální výstavu je přihlášeno 71 bernardýnů a na nedělní Klubovou výstavu je přihlášeno 72 bernardýnů. Po oba dva dny budou své psy a feny prezentovat vystavovatelé z pěti zemí a to z České republiky, Polska, Ukrajiny, Nizozemí a Slovenska. Na obě dvě výstavy je přihlášeno o něco více krátkosrstých než dlouhosrstých bernardýnů. Početně obsazené jsou tradičně třídy mladých. Nejobsazenější třídou je ale třída otevřená u krátkosrstých fen, kde nám katalog nabídne v sobotu i v neděli 8 jmen. Posuzovat budou oba dva dny zahraniční rozhodčí a to pan Ricardo Silva z Portugalska a paní Uschi Eisner z Rakouska. Výstava začíná každý den v 9.30 h a záverečné soutěže jsou planované okolo 15.00 h. Výstavy jsou otevřené i pro veřejnost.

Přehled obsazení kruhu sobota
Přehled obsazení kruhu neděle

Výstavy v Žamberku - informace 13. 09. 2022

Dnes byly všem majitelům psů přihlášených na výstavy v Žamberku rozeslány informace o přihlášených psech a jejich katalogová čísla. Prosíme, zkontrolujte si obratem správnost všech údajů. V případě výskytu nějaké chyby nás informujte na e-mail: color.studio@seznam.cz. Katalogová čísla a dárky pro vystavovatele budou vydávány na základě jména majitele přihlášených psů vždy od 8.45 h.

Na každý den je přihlášeno více jak 70 bernardýnů z 5 zemí. Podrobnější informace a statistický přehled obsazení kruhu bude zveřejněn v nejbližších dnech. Děkujeme všem majitelům, kteří přihlásili své psy a těšíme se na setkání v Žamberku.

Výstavy v Žamberku - 2. uzávěrka přihlášek 29. 08. 2022

Ve dnech 24. a 25. září 20222 se uskuteční v Žamberku dvě výstavy pořádané naším klubem. V sobotu to bude 8. Speciální výstava, kterou bude posuzovat rozhodčí z Portugalska pan Ricardo Silva a v neděli nás čeká Klubová výstava, kterou bude posuzovat rozhodčí z Rakouska paní Uschi Eisner. Upozorňujeme, že 2. uzávěrka přihlášek je již tento pátek 2. září 2022. Přihlášky můžete zasílat oskenované ne e-mail: color.studio@seznam.cz. Nezapomeňte přiložit kopii / sken průkazu původu a případně také šampionátu pro zařazení do třídy vítězů nebo čestné. Těšíme se na setkání s Vámi v Žamberku.

Speciální výstava & Klubová výstava