AKTUALITY

NVP Klatovy 06. 07. 2022

JCh. Cheril Eliščino království

Na národní výstavu psů v Klatovech bylo přihlášeno bouhžel jen 9 svatobernardských psů (5 dlouhosrstých a 4 krátkosrstí). Naše plemeno bylo posuzováno v neděli 3. července 2022 českým rozhodčím p. Jiřím Jandou. Oba tituly pro vítězě plemene (BOB) byly uděleny fenám do mezitřídy. U dlouhosrstých vyhrála fena JCh. Cheril Eliščino království a u krátkosrstých JCh. JWW. Impéria od Hodousické louky. Dlouhosrsté feně JCh. Cheril Eliščino království se dařilo i v závěrečných soutěžích, kde se umístila na 4. místě ve II. FCI skupině (BIG 4). Bernardýni se také umístili na třetím místě v soutěži párů.

Výsledky a fotografie

Výstavy v Madridu, Španělsko 03. 07. 2022

ICh. Fridolín ze Statku od Dobré vody

Světová výstava psů všech plemen pro rok 2020 v Madridu (Španělsko) se konala kvůli Covidu s dvouletým odkladem. Uskutečnila se až na konci června tohoto roku. S ní byly spojené i další dvě výstavy (mezinárodní a speciální). Na všech třech výstavách náš klub reprezentoval jediný bernardýn a to dlouhosrstý pes ICh. Fridolín ze Statku od Dobré vody. Tomu se dařilo v Madridu nejlépe na Mezinárodní výstavě, kde ve čtvrtek 23. června 2022 získal z rukou českého rozhodčího p. Otakara Vondrouše titul Best Of Breed (vítěz plemene). Na Speciální výstavě, kterou posuzoval v sobotu 25. června 2022 rozhočí z Rakouska p. Otto Schimpf, byl Firdolín hodnocen známkou V2, r.CAC. Stejného výsledku dosáhl i v neděli 26. června 2022 na Světové výstavě, kde posuzoval rozhodčí z Itálie p. Govanni Morsiani.

MVP Madrid, Speciální výstava Madrid, WDS Madrid

MVP Brno 29. 06. 2022

Na mezinárodní výstavů psů Intercanis v Brně byl přihlášen velmi pěkný počet 22 svatobernar­dských psů. Naše plemeno bylo posuzováno v neděli 26. června 2022 rozhodčím ze Slovenska panem Tiborem Havelkou. V dlouhosrsté varietě zvítězil a titul Beest Of Breed získal pes ze třídy šampionů Ch. Guardian Angel Eliščino království. U krátkosrstých pan rozhodčí vybral jako vítěze plemene mladého psa Viktora od Strážců hor.

V závěrečných soutěžích se bernardýni mimo jiné zúčastnili i soutěže párů a chovatelských skupin. A právě v soutěži o nejlepší chovatelskou skupinu bernardýni zvítězili.

Výsledky a fotografie

3x MVP Nitra, SK 18. 06. 2022

JCh. Chris od Klášterních lesů

Ve dnech 10. – 12. června 2022 se uskutečnily tři mezinárodní výstavy psů všech plemen ve slovenské Nitře. Náš klub byl po všechny tři dny reprezentován bernardýny v obo dvou varietách. Někteří byli předvedeni po všechny tři dny, jiní se zúčastnili pouze jedné nebo dvou výstav. Svatobernardské psy posuzovali: Maša Široká ze Slovinska (pátek), Milan Plundra z ČR (sobota) a Satu Yla Mononen z Finska (neděle). Titul BOB pro vítěze plemene si po všechny tři dny odnesl v dlouhosrsté varietě pes ze třídy šampionů Ch. Guardian Angel Eliščino království. V krátkosrsté varietě se titulem Best of Breed v pátek pyšnil mladý pes Shiraz Rios Saints, v sobotu pes ze třídy otevřené JCh. Chriss od Klášterních lesů a v neděli tento titul udělen nebyl. V závěrečných soutěžích se umístil v sobotu JCh. Chriss od Klášterních lesů na 2. místě ve II. FCI skupině (BIG 2).

Výsledky a fotografie

Speciální a mezinárodní výstavy Umag, CRO 13. 06. 2022

Ve dnech 3. – 5. června 2022 reprezentovali náš klub na výstavách v chorvatském Umagu dva krátkosrstí bernardýni. V pátek se jednalo o Speciální výstavu pro plemena ze II. FCI skupiny. V sobotu a v neděli potom šlo o mezinárodní výstavy. Po všechny tři dny získal titul BOB (vítěz pelmene) od třech zahraničiních rozhodčích mladý pes JCh. Umberto od Strážců hor.

Výsledky a fotografie SV, Výsledky a fotografie MVP

novější příspěvky starší příspěvky

Klubová výstava - II. uzávěrka přihlášek 25. 04. 2022

Dovolujeme si vám připomenout, že na Klubovou výstavu v Němčicích, která se bude konat 21. května 2022, je již II. uzávěrka přihlášek tuto neděli 1. května 2022. Využijte možnosti posouzení od zahraničního rozhodčího, kterým bude pan Christian Janes z Rakouska. Přihlášky můžete zasílat e-mailem. Nezapomínejte prosím přiložit kopii průkazu původu.

Propozice a přihlášky

Přihlášky na Klubovou výstavu 25. 03. 2022

Na Klubovou výstavu svatobernardských psů, která se bude konat v sobotu 21. května 2022 v Němčicích, začaly již chodit první přihlášky. Upozorňujeme, že k přihlášce je nutné doložit KOPII PRŮKAZU PŮVODU a pro případné zařazení do třídy vítězů nebo čestné také DIPLOM. Přihlášky s přílohami je možné zasílat také na e-mail uvedený v přihlášce.

Propozice a přihláška

Jarní bonitace 2022 05. 03. 2022

První letošní bonitace se uskuteční v pátek 20. května 2022 od 17.00 hodin ve Vigvam resortu v Němčicích. Přihlášky je třeba zaslat nejpozději do 12. května 2022.

Informace k bonitaci

Klubová výstava Němčice 24. 02. 2022

Klubová výstava svatobernardských psů se uskuteční 21. května 2022 v Němčicích u Kolína. Pozvání k posuzování přijal rozhodčí z Rakouska pan Christian Janes. Propozice a přihlášky jsou již ke stažení.

Informace o klubové výstavě

Zpravodaj 1/2022 04. 02. 2022

Tento týden vyšel Zpravodaj 1/2022, který by měli najít ve svých poštovních schránkách všichni řádní členové klubu. V případě, že byste Zpravodaj neobdrželi, tak kontaktujte jednatelku klubu paní Martinu Hájkovou.