AKTUALITY

Národní výstava psů Mladá Boleslav 19. 08. 2020

Česká národní výstava psů všech plemen se uskutečnila o uplynulém víkendu v Mladé Boleslavi. Svatobernardští psi byli posuzování domácí rozhodčí paní Renatou Cepkovou v neděli 16. srpna 2020. Přihlášeno bylo 11 bernardýnů. V dlouhosrsté varietě získal titul vítěze plemene dlouhosrstý pes ze třídy vítězů Yankee Wielkopolski Bernardyn a v krátkosrsté varietě zvítězila feny z mezitřídy JCh. Lola od Strážců hor.

Výsledky a fotografie

Bonitace Němčice 19. 06. 2020

V sobotu 6. června 2020 proběhla v Němčicích bonitace svatobernardských psů. Předvedeno bylo 10 bernardýnů (5 dlouhosrstých a 5 krátkosrstých) z nichž byl pouze jeden jediný pes a následně 9 fen. Největší zastoupení měl jako otec krátkosrstý pes Ch. Alpine Dream Belfort, který měl na bonitaci 5 potomků. Po dlouhosrstém psovi ICh. Paulo z Dobruské stáje byly předvedeny dvě dcery. Jednoho potomka měl na bonitaci také dlouhosrstý pes ICh. Diego von Güttler a německý krátkosrstý pes Odysseus vom Goldachtal.

Výsledky bonitace a fotografie

KLUBOVÁ VÝSTAVA Němčice 18. 06. 2020

ICh. WW. EW. JCh. JWW. Dangera od Strážců hor - BEST IN SHOW

Klubová výstava svatobernardských psů se zadáváním titulu klubový vtíěz, která se konala v sobotu 6. června 2020 ve Vigvam resortu v Němčicích, zná své vítěze. Z přihlášených 44 bernardýnů vybrala paní rozhodčí Lenka Fairaislová za absolutního vítěze s titulem BEST IN SHOW krátkosrstého psa ICh. WW. EW. JCh. JWW. Dangera od Strážců hor. Nejkrásnějším mladým jedincem výstavy (BIS Junior) se stala dlouhosrstá fena Gosia Sweet Heart Eliščino království. A titul BIS veterán pro nelepšího veterána výstavy patřil téměř devitileté krátkosrsté feně ICh. JWW. Lejle od Stráížců hor. Kompletní výsledky a fotografie 

Klubová výstava - vstupní listy 02. 06. 2020

Právě byly e-mailem rozeslány všem vystavovatelům vstupní listy. Prosíme, překontrolujte si správnost údajů a případně nás kontaktujte na e-mail: color.studio@seznam.cz. Pokud jste vstupní list neobdrželi, kontaktujte nás také.

Klubová výstava - přehled obsazení kruhu 01. 06. 2020

Na letošní Klubovou výstavu, která se koná v náhradním termínu 6. června 2020 ve Vigvam resortu v Němčicích u Kolína, je přihlášeno 44 svatobernar­dských psů (23 krátkosrstých a 21 dlouhosrstých). Přestože jsme byli v posledních letech zvyklí na mnohem větší počet přihlášených bernardýnů, tak v této době považujeme 44 psů a fen za maximum možného a jsme rádi, že můžeme výstavu vůbec pořádat. Vzhledem k situaci s COVID-19 jsme nejen museli přesunout termín výstavy, ale přišli jsme také o možnost účasti zahraničních vystavovatelů. Po čtrnácti letech se naše Klubová výstava uskuteční bez mezinárodní účasti a to čistě v režii českých vystavovatelů respektive majitelů. Obě variety jsou zastoupeny téměř shodným počtem. Celkově velmi silně převažují feny nad psy. V největším zastoupení jsou krátkosrsté feny a nejobsazenější třídou je třída otevřená také u krátkosrstých fen. Těšíme se na Vás v sobotu na výstavě a pevně věříme, že si akci všichni dobře užijeme.

Aktualizováno 2.6.2020: Přehled obsazení kruhu

novější příspěvky starší příspěvky

Zpravodaj 2/2020 13. 08. 2020

Dnes nebo nejpozději zítra by měli všichni řádní členové KCHSBP ČR z.s. najít ve svých poštovních schránkách Zpravodaj 2/2020. Na 56 stranách najdete informace o činnosti klubu, podrobné statistiky a grafy o chovu v roce 2019 a i v letech předchozích. Nechybí reportáž a fotografie z klubové výstavy a bonitace v Němčicích. Prostor dostali již tradičně i naši veteráni. Máme pro vás i další díl na téma bernardýn a výcvik nebo veterinární okénko. Zpravodaj uzavírá aktuální přehled krycích psů. Pokud byste Zpravodaj nedostali, kontaktujte jednatelku klubu paní Hájkovou.

Speciální a klubová výstava Žamberk 08. 07. 2020

Byly zveřejněny propozice a přihlášky na VI. Speciální výstavu svatobernardských psů a Klubovou výstavu svatobernardských psů, které se uskuteční 26. a 27. září 2020 v Žamberku. Výstavy se konají ku příležitosti 75. výročí založení klubu. Proto se v sobotu po Speciální výstavě bude konat přátelské posezení v restauraci Babeta. Zároveň doporučujeme si již nyní zarezervovat ubytování.

VI. Speciální výstava Žamberk
Klubová výstava Žamberk

Databáze bernardýnů 02. 07. 2020

Prosíme všechny chovatele, aby si překontrolovali v databázi bernardýnů karty svých vlastních psů a fen nebo vlastních odchovů. V případě, že najdete nějakou chybu nebo chcete přidat aktuální fotografie, šampionáty a podobně, tak nás o tom informujte na e-mail: bernardynklub@seznam.cz.

Vítejte na nových stránkách 18. 06. 2020

Vítáme vás na nový internetových stránkách Klubu chovatelů svatobernardských psů ČR z.s. Stránky jsou podobně strukturované jako původní web, ale mají nový kabát a především některé nové funkce. Zejména lepší propojení databáze psů přímo s výstavami. Dále doznaly změn, které pro návštěvníky stránek nejsou patrené, ale jsou důležité při administraci webu. Některý obsah stránek je přístupný pouze pro členy klubu, kterým bude v následujících dnech zřízen přístup, o kterém budou informováni e-mailem. Na některých částech webu se ještě pracuje, proto prosíme o pochopení. Ať vám stránky slouží ku prospěchu.

Výbor KCHSBP ČR z.s.

Video z Klubové výstavy 18. 06. 2020

Pro ty z vás, kteří se nemohli zúčastnit Klubové výstavy v Němčicích nebo pro vás, kteří si chtějí připomenout atmosféru výstavy, přinášíme odkazy na sestřih videa ze závěrečných soutěží.

Nejlepší bernardýni výstavy:
Veterán Best In Show
Junior Best In Show
Best In Show
https://youtu.be/lH5L5y1Oldk

Výběr nejlepších v plemeni:
BOB, BOS, BOJ, BOV krátkosrstí
BOB, BOS, BOJ dlouhosrstí
https://youtu.be/i98Y0YOMlfE

Výběr klubových vítězů mezi dlouhosrstými:
Klubový vítěz dlopuhosrstý pes
Klubový vítěz dlouhosrstá fena
https://youtu.be/n0Ho6C1vRSA

Zahájení závěrečných soutěží:
Nejkrásnější štěně
Nejkrásnější dorost
Klubový vítěz krátkosrstý pes
Klubový vítěz krátkosrdstá fena
https://youtu.be/ibtPeunKGYg