AKTUALITY

Intercanis Brno 01. 07. 2021

Na mezinárodní výstavu psů všech plemen do Brna byl přihlášen už výrazně veselejší počet bernardýnů než předcházející dvě výstavy. Na neděli 27. června 2021 bylo v katalogu uvedeno 12 bernardýnů (9 dlouhosrstých a 3 krátkosrstí). Posuzoval domácí rozhodčí pan MVDr. František Šimek. Titutl vítěze plemene (Best of Breed) udělil dlouhosrstému psovi ze třídy šampionů ICh. Fridolínovi ze Statku od Dobré vody a krátkosrsté feně také ze třídy šampionů Ch. Dorotce z Hostýnských vrchů.

Výsledky

MVP Brno (Špilberka) 25. 06. 2021

Mezinárodní výstava psů v Brně s názvem „Špilberka“ byla přeložena z podzimu 2020 na 6. června 2021. Bernardýnů bylo přihlášeno opět velmi málo, pouhých 5, a posuzovala je domácí rozhodčí Ing. Edita Jelínková Hrdličková. Titul BOB získala v dlouhosrsté varietě fena z mezitřídy Chantal od Hodousické louky a v krátkosrsté varietě pes ze třídy otevřené Large Paw Shon. Bohužel ani z této výstavy žádný z chovatelů klubu nezaslal fotografie použitelné ke zveřejnění.

Výsledky

NVP Brno 25. 06. 2021

Národní výstava psů všech plemen se uskutečnila 4. června v Brně. Pouhé čtyři přihlášené bernardýny posuzoval domácí rozhodčí pan Antonín Karban. Titul vítěz plemene (BOB) získala v dlouhosrsté varietě fena z mezitřídy Chantal od Hodousické louky a v krátkosrsté varietě jediná přihlášená fena Impéria od Hodousické louky.

Výsledky

Klubová výstava má své vítěze 18. 05. 2021

ICh. Fridolín ze Statku od Dobré vody - BEST IN SHOW

Klubová výstava svatobernardských psů se zadáváním titulu klubový vítěz se uskutečnila v sobotu 15. května 2021 v Němčicích u Kolína. Přihlášeno bylo 49 bernardýnů (24 krátkosrstýcvh a 25 dlouhosrstých) z České republiky. Ze zahraničí bohužel vzhledem k situaci nemohl nikdo přijet. Posuzovala domácí rozhodčí paní Jiřina Jandová. Absolutním vítězem klubové výstavy s titulem BEST IN SHOW se stal dlouhosrstý pes ICh. Fridolín ze Statku od Dobré vody. Titul BOB pro vítěze plemene v krátkosrsté varietě patřil psovi Ch. EJW. Izzi od Strážců hor. Za najkrásnějšího mladého jedince výstavy vybrala paní rozhodčí dlouhosrstou fenu Chanel Eliščino království. A konečně titul pro nejlepšího veterána výstavy patřil dlouhosrstému psovi ICh. Amigo z Hostýnských vrchů.

Kompletní výsledky a fotografie

Klubová výstava Němčice 09. 04. 2021

Vážení chovatelé a vystavovatelé,

na zákládě rozhodnutí výboru klubu se pokusíme Klubovou výstavu v Němčicích zorganizovat v plánovaném termínu, to je v sobotu 15. května 2021. V případě, že by se výstava nemohla konat v řádném termínu z důvodů epidemiologické situace resp. vládního nařízení, tak bude výstava uspořádána v nejbližším možném náhradním termínu. Komu nebude případný nový termín vyhovovat budou výstavní poplatky na základě písemné žádosti vráceny. Všichni ale pevně věříme, že se sejdeme na výstavě právě 15. května 2021.

Propozice a přihláška

novější příspěvky starší příspěvky

Klubová výstava a bonitace 07. 05. 2021

Vážení chovatelé,

na Klubové výstavě a bonitaci, která se má uskutečnit 15. května 2021 v Němčicích, stále pracujeme. Doposud ještě nemáme písemné vyjádření krajské hygienické stanice, proto nejsme v tuto chvíli schopni Vám vše potvrdit. Začátkem příštího týdne vás budeme informovat. Věříme, že se nám akci podaří uspořádat. Jsme připraveni vyhovět všem požadavkům a splnit případná opatření. Věřte, že pro nás není také jednoduché za této situace výstavu připravovat, ale děláme pro to maximum.

Jarní bonitace 2021 (Němčice) 10. 04. 2021

Dnes jsme zveřejnili informace k jarní bonitaci, která se v případě příznivých epidemiologických podmínek uskuteční v sobotu 15. května 2021 v Němčicích u Kolína. Více informací zde.

WUSB 2021 zrušena 01. 03. 2021

Vážení chovatelé, vystavovatelé a příznivci svatobernardských psů,

po zvážení současné nepříznivé epidemiologické situace u nás i ve světě, po zvážení všech pro a proti a po dohodě s prezidiem WUSB bylo rozhodnuto, že se WUSB 2021 v České republice neuskuteční. Je nám to všem moc líto.

Milan Plundra,
předseda KCHSBP ČR z.s.

Zpravodaj 1/2021 a knížka 12. 02. 2021

Dnes nebo nejpozději v pondělí 15.2.2021 by měli všichni řádní členové KCHSBP ĆR z.s. najít ve svých poštovních schránkách nový Zpravodaj 1/2021 a publikaci Bernardýn a 75 let klubu. V případě, žy by vám zásilka nepřišla, tak kontaktujte jednatelku klubu paní M. Hájkovou.

Knížku Bernardýn a 75 let klubu (průvodce historií, populací a chovem svatobernardských psù v naší zemi, formát A4, plnobarevná, 164 stran na křídovém papíře) lze také objednat u předsedy klubu na e-mailu: color.studio@seznam.cz.

Výstavy pořádané klubem 25. 01. 2021

Přinášíme vám seznam plánovaných termínů výstav pořádaných Klubem chovatelů svatobernardských psů ČR z.s. Musíme věřit, že se nám je podaří uspořádat dle plánu:

Klubová výstava Němčice: 15.05.2021
VII. Speciální výstava Žamberk: 25.9.2021
Klubová výstava Žamberk: 26.9.2021

WUSB, která se má uskutečnit v letošním roce v České republice, zcela jistě neproběhne v květnu jak bylo plánováno. O termínu vás budeme včas informovat.