AKTUALITY

KLUBOVÁ VÝSTAVA Němčice 18. 06. 2020

ICh. WW. EW. JCh. JWW. Dangera od Strážců hor - BEST IN SHOW

Klubová výstava svatobernardských psů se zadáváním titulu klubový vtíěz, která se konala v sobotu 6. června 2020 ve Vigvam resortu v Němčicích, zná své vítěze. Z přihlášených 44 bernardýnů vybrala paní rozhodčí Lenka Fairaislová za absolutního vítěze s titulem BEST IN SHOW krátkosrstého psa ICh. WW. EW. JCh. JWW. Dangera od Strážců hor. Nejkrásnějším mladým jedincem výstavy (BIS Junior) se stala dlouhosrstá fena Gosia Sweet Heart Eliščino království. A titul BIS veterán pro nelepšího veterána výstavy patřil téměř devitileté krátkosrsté feně ICh. JWW. Lejle od Stráížců hor. Kompletní výsledky a fotografie 

Klubová výstava - vstupní listy 02. 06. 2020

Právě byly e-mailem rozeslány všem vystavovatelům vstupní listy. Prosíme, překontrolujte si správnost údajů a případně nás kontaktujte na e-mail: color.studio@seznam.cz. Pokud jste vstupní list neobdrželi, kontaktujte nás také.

Klubová výstava - přehled obsazení kruhu 01. 06. 2020

Na letošní Klubovou výstavu, která se koná v náhradním termínu 6. června 2020 ve Vigvam resortu v Němčicích u Kolína, je přihlášeno 44 svatobernar­dských psů (23 krátkosrstých a 21 dlouhosrstých). Přestože jsme byli v posledních letech zvyklí na mnohem větší počet přihlášených bernardýnů, tak v této době považujeme 44 psů a fen za maximum možného a jsme rádi, že můžeme výstavu vůbec pořádat. Vzhledem k situaci s COVID-19 jsme nejen museli přesunout termín výstavy, ale přišli jsme také o možnost účasti zahraničních vystavovatelů. Po čtrnácti letech se naše Klubová výstava uskuteční bez mezinárodní účasti a to čistě v režii českých vystavovatelů respektive majitelů. Obě variety jsou zastoupeny téměř shodným počtem. Celkově velmi silně převažují feny nad psy. V největším zastoupení jsou krátkosrsté feny a nejobsazenější třídou je třída otevřená také u krátkosrstých fen. Těšíme se na Vás v sobotu na výstavě a pevně věříme, že si akci všichni dobře užijeme.

Aktualizováno 2.6.2020: Přehled obsazení kruhu

Klubová výstava a bonitace - nové datum i místo 13. 05. 2020

Vážení chovatelé, výbor klubu se rozhodl uspořádat Klubovou výstavu a s ní spojenou bonitaci v náhradním termínu a na novém místě a to 6. června 2020 v Němčicích u Kolína. Vzhledem k současným opatřením není možné, aby přiletěla posuzovat původně avizovaná rozhodčí ze Švýcarska. Klubovou výstavu bude posuzovat domácí rozhodčí paní Lenka Fairaislová.

Všichni, kteří se již přihlásili na výstavu plánovanou v původním termínu mají možnost písemnou formou (e-mailem) stornovat přihlášku do 23.5.2020. V ta­kovém případě budou vráceny výstavní poplatky v plné výši.

Zároveň jsme dali možnost přihlásit psy a feny ještě dalším majitelům a to do data prodloužené druhé uzávěrky do 23.5.2020.

Psi, kteří byli přihlášeni již na původní termín výstavy a jejich zařazení do třídy dle původní přihlášky neodpovídá věku, budou automaticky přeřazeni do třídy, která bude odpovídat jejich věku v novém termínu výstavy t.j. 6.6.2020.

Případné dotazy směřujte na tel.: 736 764 119 nebo e-mail: color.studio@seznam.cz.

Po výstavě proběhne bonitace. I na bonitaci se lze ještě přihlásit nebo přihlášku stornovat. Upozorňujeme, že poplatek za bonitaci a DNA profil je nutné zaplatit předem bankovním převodem. Na akci nebude možné platit v hotovosti. Více informací >>>

Všichni pevně věříme, že se nám podaří výstavu a bonitaci v tento náhradní termín uspořádat. Těšíme se na Vás.

Více o Klubové výstavě (propozice, přihlášky, informace)

Informace o akcích klubu 06. 05. 2020

Vzhledem k uvolnění mimořádných opatření Vládou ČR se výbor KCHSBP ČR z.s. rozhodl pokusit uspořádat Klubovou výstavu a s ní spojenou bonitaci, která se z důvodu COVID-19 nemohla uskutečnit v březnu. Výstavu a bonitaci plánujeme uspořádat v náhradním termínu v první polovině června 2020. Podrobné informace přineseme v průběhu příštího týdne. Držme si všichni palce, aby se situace ubírala tím správným směrem a my se mohli sejít s našimi bernardýny na společné akci.

Plundra Milan
předseda KCHSBP ČR z.s.

novější příspěvky starší příspěvky

Speciální a klubová výstava Žamberk 08. 07. 2020

Byly zveřejněny propozice a přihlášky na VI. Speciální výstavu svatobernardských psů a Klubovou výstavu svatobernardských psů, které se uskuteční 26. a 27. září 2020 v Žamberku. Výstavy se konají ku příležitosti 75. výročí založení klubu. Proto se v sobotu po Speciální výstavě bude konat přátelské posezení v restauraci Babeta. Zároveň doporučujeme si již nyní zarezervovat ubytování.

VI. Speciální výstava Žamberk
Klubová výstava Žamberk

Databáze bernardýnů 02. 07. 2020

Prosíme všechny chovatele, aby si překontrolovali v databázi bernardýnů karty svých vlastních psů a fen nebo vlastních odchovů. V případě, že najdete nějakou chybu nebo chcete přidat aktuální fotografie, šampionáty a podobně, tak nás o tom informujte na e-mail: bernardynklub@seznam.cz.

Vítejte na nových stránkách 18. 06. 2020

Vítáme vás na nový internetových stránkách Klubu chovatelů svatobernardských psů ČR z.s. Stránky jsou podobně strukturované jako původní web, ale mají nový kabát a především některé nové funkce. Zejména lepší propojení databáze psů přímo s výstavami. Dále doznaly změn, které pro návštěvníky stránek nejsou patrené, ale jsou důležité při administraci webu. Některý obsah stránek je přístupný pouze pro členy klubu, kterým bude v následujících dnech zřízen přístup, o kterém budou informováni e-mailem. Na některých částech webu se ještě pracuje, proto prosíme o pochopení. Ať vám stránky slouží ku prospěchu.

Výbor KCHSBP ČR z.s.

Video z Klubové výstavy 18. 06. 2020

Pro ty z vás, kteří se nemohli zúčastnit Klubové výstavy v Němčicích nebo pro vás, kteří si chtějí připomenout atmosféru výstavy, přinášíme odkazy na sestřih videa ze závěrečných soutěží.

Nejlepší bernardýni výstavy:
Veterán Best In Show
Junior Best In Show
Best In Show
https://youtu.be/lH5L5y1Oldk

Výběr nejlepších v plemeni:
BOB, BOS, BOJ, BOV krátkosrstí
BOB, BOS, BOJ dlouhosrstí
https://youtu.be/i98Y0YOMlfE

Výběr klubových vítězů mezi dlouhosrstými:
Klubový vítěz dlopuhosrstý pes
Klubový vítěz dlouhosrstá fena
https://youtu.be/n0Ho6C1vRSA

Zahájení závěrečných soutěží:
Nejkrásnější štěně
Nejkrásnější dorost
Klubový vítěz krátkosrstý pes
Klubový vítěz krátkosrdstá fena
https://youtu.be/ibtPeunKGYg